Чорна вишиванка: етно-стиль на новий лад

Класична українська вишита сорочка виготовлена з білого льону, але у колекції сучасних вишиванок представлено й чорні моделі. Що це — експеримент дизайнерів чи данина традиціям?

Існує кілька легенд про те, чому шили саме чорні жіночі вишиванки. За однією з них, темний одяг носили дівчата в очікуванні повернення коханого з бойового походу. При цьому, чорним залишалося лише тло вишиванки: візерунки рясніли яскравістю та сюжетним розмаїттям так само, як і на білому одязі. За іншою версією, котра має більш практичний аргумент, з темного льону створювалася повсякденна — немарка, — сорочка.

Якщо подивитися на географію поширення чорних вишиванок, то найчастіше їх носили подоляни — не виключено, щоби відрізнятися від одноплемінників з інших регіонів.

У кольору ночі або відтінку землі дуже глибоке філософське значення: вважалося, що чорна вишиванка захистить жінку від пристріту й хвороб, тому темну сорочку з орнаментом-оберегом часто вдягали під час вагітності. Не менш сакральним був і візерунок: майстрині знали, як привернути вишивкою удачу, здоров'я, багатство, а як відвадити енергію зла.

У будь-якому випадку, чорна жіноча вишиванка — це яскравий гардеробний тренд, тому варто більш детально придивитися до його концепції.

Чим особливі чорні вишиванки

Вибір чорної вишитої сорочки виправдано кількома позитивними моментами, які відрізняють темну блузку від одягу інших кольорів. Класичний насичений колір завжди у моді й добре поєднується з основною палітрою відтінків. Якщо купити чорну вишиванку відповідного фасону й кілька варіантів низу, можна створювати цікаві образи в кежуальном, молодіжному та навіть вечірньому стилі.

Темний колір робить статуру візуально стрункішою, тому купити чорну вишиванку прямого або трапецієподібного крою рекомендуємо жінкам, котрі прагнуть приховати зайві кілограми та надати фігурі витонченості. Довгий пишний рукав маскує повноту рук, а виріз-човник підкреслює гармонійність лінії шиї.

Чорна жіноча вишиванка відрізняється універсальністю й підходить практично всім типам зовнішності. Однотонні моделі використовуються у якості основи під яскраві жилетки, нашийні хустки, намиста, але в колекції сайту etnodim.com.ua представлені також оригінальні моделі з орнаментами, в яких наявні білі, червоні, зелені, жовті, блакитні нитки. Існує чимало фарб, які виглядають яскраво й насичено саме на чорному тлі — вишиванки зі світлою основою в цьому питанні суттєво програють.